Smygpremiär nya crosslingan

ÄNTLIGEN! Vår julklapp till er blir glädjande nyheter att vi tisdag den 27/12 12.00-16.00 har smygpremiär och öppnar nya Crossbanan.

Motorgropen är mellandagsöppen på tisdag 27/12 klockan 12-16. Då har vi även smygpremiär på nya crossbanan.

Jag vill rikta ett stort tack till alla som hjälpt till med ombyggnationen och till GEC MS som lät mig ta mig an det här projektet med banan.

Vi har fortfarande lite små justeringar att göra inom de närmaste veckorna och har ni synpunkter så tveka inte att höra av er till mig.

På Facebook kan ni åka med ett varv på nya crosslingan.

God Jul & Gott Nytt År.
/Robert Kvarnström
GEC MS

Senaste inlägg

PM 2 – Seedning, antal varv etc

I PM 2 hittar du viktig information om seedad startordning, antal varv, parkering med mera.

PM 1 – Tidsschema, besiktning etc

I detta PM hittar du viktig information om tävlingsplats, schema, körtider, tävlingsform, besiktning med mera.

Dags för Endurogalan 2023!

Snart är vi i mål med årets upplaga av Gotland Enduro Championship. För att tacka alla ideella krafter och prisa årets vinnare bjuder vi in till Endurogala efter avslutad tävling.